دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


سامانه یادگیری الکترونیکی1
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی


آشنایی با معاونت آموزشی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی


سامانه یادگیری الکترونیکی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی

سامانه یادگیری الکترونیکی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی

حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، فرصتی برای ارتقاء دانشگاه در زمینه فناوری

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۲ | 
دکتر کوهپایه زاده، حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از محصولات و شرکتهای دانش بنیان در دانشگاه را فرصتی برای ارتقاء دانشگاه در زمینه فناوری دانست. 
به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات: جلسه همکاری مشترک معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در تاریخ ۳۰تیر ماه  با حضوردکتر کوهپایه زاده رییس دانشگاه ، دکتر ملکوتی معاون تحقیقات و فناوری ، دکتر وحدت رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، دکتر پورنیک مدیر مرکز رشد، دکتر نکوئیان مدیر فناوری معاونت تحقیقات و فناوری و معاونین و مدیران دفتر صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در سالن شورا برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه دکتر کوهپایه زاده، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان نمود: حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از محصولات و شرکتهای دانش بنیان در داخل دانشگاه را فرصتی برای ارتقاء دانشگاه در زمینه فناوری و جهت حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم و تبدیل علم به ثروت دانست .
رئیس دانشگاه خاطرنشان کرد: پیشرفت در زمینه افزایش تولید محصولات مستلزم بر طرف و تسریع کردن مشکلات حقوقی و قوانینی که برای شرکتها در نظر گرفته شده است می باشد و امیدواریم در راستای دانشگاه های نسل سوم و چهارم با همکاری اساتید و متخصصین ، محیطی فراهم آید که شرایط فعالیت برای سرمایه گذاران و کارآفرینان ایجاد شود.
سپس دکتر ملکوتی معاون تحقیقات و فناوری اظهار نمود: با عملیاتی شدن فرآیند حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در داخل دانشگاه باعث افزایش شرکتهای دانش بنیان وشاهد تولید محصولات بیشتر توسط اعضای دانشگاه می توانیم باشیم. 
در ادامه دکتر پورنیک ، مدیر مرکز رشد گفت : از سال ۹۵ اولین تغیرات به سمت دانشگاه نسل سوم آغاز و مرکز رشد دانشگاه تاسیس شداعلام نمود این مرکز با داشتن ۲۸ هسته فناور، ۲۲ هسته فناور در مسیر بررسی علمی و همچنین در حال حاضر ۲۵ واحد فناور موجود می باشد که ۹ شرکت دانش بنیان دانشگاهی و ۵ شرکت دانش بنیان ریاست جمهوری است ، رویداد های ملی در حوزه سلامت فعالیت می نماید در ضمن پارک علم و فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال اجرایی شدن می باشد.
وی اظهار داشت: با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در مرکز رشد و پارک علم و فناوری سلامت می توانیم محصولات بیشتری را تولید نماییم.
دکتر نکوئیان مدیر فناوری بیان نمود: بخش های مختلفی از جمله ترجمان دانش ، دفتر اختراعات ، مرکز رشد و ارتباط با صنعت را در حوزه فناوری در خصوص تبدیل تحقیقات علمی به ایده و در نهایت تولید محصول فعالیت می کنند پیشرفت بیش از آن نیازمند ایده های نوین از جمله سلول های درمانی در زمینه پزشکی می باشد. و با استفاده از دانش سلول درمانی و شهر سلول و ارائه روش های نوین ، دریچه های جدیدی جهت درمان بیماری ها گشوده است و برای ادامه تلاشهایمان نیاز به سازه های سبک و همچنین حمایت صندوق از پروژه را داریم.
دکتر وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اظهارنمود : آینده فناوری قسمتی از تولیدات و فعالیتهای شرکتهای دانش بنیان خواهد بود و در این راستا خیلی از دانشگاهها و شرکت های دانش بنیان و تجاری سرمایه گذاری های بزرگی انجام داده اند تا با بازاریابی و فروش محصولات خود درآمد زایی داشته باشند.
 لذا دانشگاه علوم پزشکی ایران هم با توجه به شرایط موجود درجهت تولید محصولات با دانش جدید و ارائه دستاوردهای نوین ، افق و آینده همکاری دانشگاه با صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری فراهم خواهد نمود در جهت حمایت از شرکتهای دانش بنیان ، کمک به استقرار شرکتها از جمله خرید یا رهن ساختمان ، تسهیلات وام حمایت از رویدادهای حوزه سلامت می توانند فراهم و شبکه همکاری کار بردی را ایجاد نمایند.CAPTCHA

دفعات مشاهده: 116 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر