دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences


سامانه یادگیری الکترونیکی1
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی


آشنایی با معاونت آموزشی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی


سامانه یادگیری الکترونیکی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی

سامانه یادگیری الکترونیکی
سیستم مدیریت آموزشی(سما)
سامانه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهشی

اولین مرکز دانشگاهی شتابدهی تخصصی دیجیتال سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۲۵ | 

دکتر پورنیک از راه اندازی اولین مرکز شتابدهی و نوآوری تخصصی دیجیتال سلامت با برند هلثینو (HealthInno) در دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر امید پورنیک، دبیر شورای سیاستگذاری و مدیر شتاب‌دهنده دانشگاه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اعلام داشت: اولین مرکز شتابدهی و نوآوری تخصصی دیجیتال سلامت با مجوز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه علوم پزشکی ایران ایجاد گردیده است.
دکتر پورنیک بیان نمود: از شهریورماه سال گذشته، جلسات مختلفی برای ایجاد این مرکز برگزار شد  و اولین جلسه شورای سیاست گذاری این مرکز در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ تشکیل گردید و  هم چنین مراحل تجهیز و راه اندازی آن نیز قریب بر 4 ماه زمان برد.
وی افزود:مراحل هدف گذاری، طراحی، اجرا و آماده سازی آن انجام شده  و مرکز شتابدهی دانشگاه آماده بهره برداری می باشد.
مدیر شتاب‌دهنده دانشگاه گفت: عمده تمرکز ما بر حمایت از کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه سلامت است و تیم های درون و برون دانشگاهی که ایده های نو و خلاقانه در بحث دیجیتال سلامت داشته و نیاز به حمایت دارند پس از بررسی و تایید ایده و برنامه کسب و کار اولیه در این مرکز قابلیت استقرار خواهند داشت.
 به گفته ایشان، هر تیم استقرار یافته باید در بازه زمانی 6 ماهه بتوانند ایده نو خود را تبدیل به محصول نماید و آن را به مرحله تجاری سازی برساند.
 دکتر پورنیک خاطر نشان کرد:تیم ها بعد از طی مراحل مختلف می بایست با محصول قابل تجاری سازی از این مرکز خارج شوند و ما هم به عنوان تسهیل گر، نقش حمایتی خود را از آنها ایفا می نماییم و حمایت از تیم های مستقر در زنجیره تبدیل ایده و طرح اولیه به محصول قابل ارائه به سرمایه گذاران مناسب و آماده سازی برای ورود به بازار بر عهده ما است.
 وی اشاره داشت: مرکز شتابدهی و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی ایران، فعالیتش را از یک ماه قبل به صورت اولیه آغاز کرده است و به امید خدا افتتاح رسمی آن تا پایان تیرماه سال جاری و با حضور معاون علمی ریاست جمهوری و مقام عالی وزارت بهداشت انجام می شود. 
در ادامه علیرضا مروج، مدیر ارشد عملیاتی شتاب‌دهنده در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه عنوان داشت:
 اولین مرکز دانشگاهی شتابدهی تخصصی دیجیتال سلامت که در کشور منحصر به فرد است با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران ایجاد شده است و هدف ما این است که به شتابدهی استارت آپ های حوزه دیجیتال سلامت کمک نماییم.
مهندس مروج گفت: فعالیت این مرکز بر پایه نیازهای تخصصی و اولویت های حوزه دیجیتال سلامت است و  تیم ها هم بر اساس مصاحبه های علمی و مباحث روانشناختی پذیرش می شوند.
وی ادامه داد: یکی از مباحث قابل توجه در این مرکز، افزایش مهارت های فردی و تیمی افراد در دنیای کسب و کار است.
مروج با اشاره به شناسایی و کسب آخرین  متد های روز و علمی دنیا در این مسیر، تصریح کرد: سعی کردیم دوره‌های به روز دنیا را بومی سازی نماییم و یک متد شتابدهی بومی در ایران داشته باشیم که این مهم در مرکز شتابدهی دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام می شود.
 وی اظهار کرد: نگاه ما، نگاه فراملی و منطقه ای است، لذا با توجه به اینکه کشور ایران قطب پزشکی و مرجع در منطقه می باشد، در نتیجه استارت آپ ها باید یک نگاه واقعی به خاورمیانه برای بازار هدف خود داشته باشند.
 مدیر ارشد عملیاتی شتاب‌دهنده دانشگاه ذکر کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای زیرساخت های مناسب بهداشتی و درمانی است و ما هم در تحقیقات بازار تلاش کردیم نیازسنجی صحیح تری در این زمینه داشته باشیم.
مروج تاکید کرد: تنوع تیم ها و ایده پردازی آنها بر اساس نیازهای واقعی و ضروری جامعه برای ما مهم می باشد.
 وی گفت: فعالیت تیم ها بر اساس چند محور اصلی  و تخصصی است که در بر گیرنده محورهایی چون سلامت زنان و کودکان در حوزه دیجیتال، ورزش و طب ورزشی، سبک زندگی سالم و محتوای سلامت، گردشگری سلامت و هم چنین مباحث آموزشی و ارتقای سطح سلامت در سطوح مختلف غربالگری، پیشگیری و درمان می باشد.
مهندس مروج  بیان داشت :وجود استارت آپ ها در مرکز شتابدهی علاوه بر آوردهای اقتصادی برای دانشگاه، آوردهای علمی را هم به همراه دارد.
 ایشان ضمن اشاره به برگزاری چندین رویداد ملی و بین المللی خاص توسط مرکز شتابدهی و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی ایران تا پایان سال 98 افزود: این رویدادها در زمینه طب سلامت، حوزه زیبایی با نگاه علمی، ارائه فن‌آوری های پیشرفته ایران، سلامت کودکان در حوزه دیجیتال و مدارس تابستانه دیجیتال سلامت است.
 مروج اعلام داشت: مرکز شتابدهی دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان مبدا صادرات نوآوری ها و فناوری های  سلامت کشور است.
وی اظهار داشت: یک اصطلاح مهم در دنیای کسب و کارها به عنوان go big or go Home وجود دارد و به معنای این است یا خیلی بزرگ شو یا برو خونه که این اصطلاح، نگاه به متولیان دانشگاه و وزارتخانه دارد، در واقع وقتی یک استارت آپ نو متولد شد، لازم است تمام دست اندرکاران از جمله معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی ایران و سایر ذی نفعان و اثرگذاران این حوزه تمام قدرت خود برای حمایت از این تیم ها را بکار گیرند تا آنها بتوانند محصول نوآورانه خود را تجاری سازی نمایند و این فلسفه حمایتی و نقش اجتماعی شتاب دهنده دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشد.CAPTCHA

دفعات مشاهده: 241 بار   |   دفعات چاپ: 17 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر